Terrassi õlitamise ABC

Terrassi õlitamise ABC
Puitterrass vajab pidevat hooldamist mis tagab nii terrassi hea väljanägemise kui kestvuse. Soovitame terrassi õlitada üks kord aastas – see tagab õlitatud pinna ilmastikukindluse ja tooni säilimise.

Parim aeg terrassi hooldusõlitamiseks on kevadel. Kindlasti peab õlitatav terrass olema kuiv. Töö tegemiseks tuleb valida kuiv ja soe ilm ning jälgida, et ka öine temperatuur ei langeks alla +10°C

Liiga kuuma päikesepaistega pole hea õlitada, sest siis kuivab õli liiga kiiresti ega jõua puitu imbuda. Vältida tuleb tugevat tuult, vihma ja udu ning arvestada, et töödeldud pind jõuaks kuivada enne õhtuse kaste teket.

Terrassi õlitamine

1. Esmalt tõsta terrassilt ära mööbel ja kõik muud esemed. Seejärel pühkida terrass puhtaks liivast, prahist, tolmust ja muust mustusest. Kui terrass on kaua hooldamata ja kattunud samblaga, tuleb kõigepealt sammal eemaldada ja seejärel töödelda terrass mikrofloorat hävitava vahendiga Biotol E või Biotol Spary. Biotol Spary on kasutusvalmis vahend, Biotol E on kontsentraat mis vajab enne kasutamist veega lahjendamist 1:10. Järgida toodete kasutusjuhendeid

2. Taimed/muru terrassi servas katta kinni polüetüleenkilega, et vältida nende võimalikku kokkupuudet happelise puhastusvahendi ja õliga. Samuti teipida kinni detailid mis ei tohi pesuaine ja õliga kokku puutuda. Kindlasti kaitsta ka oma käsi!

3. Enne puhastusaine kandmist terrassile niisutada terrass kergelt veega. Puidupuhastusvahend WoodClean segada enne kasutamist läbi ja kanda pinnale pintsliga piki terrassilaudu. Lasta vahendil mõjuda 15 minutit ja siis nühkida pesuharjaga terrass üle. Pärast pesemist loputada terrass rohke koguse veega, et WoodCleanis sisalduv oblikahape ei jääks laudadesse. Loputamiseks on õige kasutada pihustusotsaga aiavoolikut. Ei ole hea kasutadasurvepesurit sest tugev veejuga võib rikkuda terrassilaudu.

4. Pestud terrass peab kuivama vähemalt 1-2 ööpäeva (puidu niiskussisaldus peab jääma vahemiku 18…20%) enne kui saab õlitama hakata. Kui kahtlete kas terrass ikka on kuiv siis parem laske veel kuivada. Märja laua sisse õli ei imbu ja kasu õlitamisest pole.

5. Terrassiõli võib kasutada värvituna või toonituna. Soovitame kasutada toonitud õli, sest värviline terrassiõli on ilmastikukindlam. Eskaro terrassiõlid on müügil valmistoonidena: Terrace toonid hall ja pruun. Samuti saab terrassiõli Terrace toonida just sellist värvi, mis Teile kõige rohkem meeldib! Valige sobiv toon värvikaardis WOOD. Soovitame tooni sobivust testida väikesel pinnal, sest aluspinna toon mõjutab suuresti lõplikku värvitooni.

6. Enne kasutamist segada terrassiõli hoolikalt läbi, samuti tuleb õli segada töötamise ajal, eriti oluline on segamine toonitud õli puhul! Juhul, kui Teil on mitu purki terrassiõli, segage need kokku, et tagada ühtne värvitoon.

7. Soovitame õlitamiseks kasutada naturaalse karvaga või naturaalse ja sünteetilise karvaseguga pintslit. Pintsel võiks olla terrassilauast 10..15mm laiem.

8. Terrassiõli kanda pinnale piki lauda õhukese kihina küllastumiseni. Alustada servast ja liikuda ühe laua kaupa. Jätkukohtade vältimiseks õlitada kogu pind korraga. Jälgida et ei jääks töötlemata kohti. Eriti hoolikalt viimistleda puidu otsapinnad. Vältida liigset õlitamist, õliloikude tekkimist ning, et rihveldatud laua soontesse ei jääks paksu õlikihti. Eemaldada üleliigne õli lapiga.

9. Tavaliselt piisab ühes kihis õlitamisest, kuid kui terrass on kaua hooldamata võib vaja minna kahte kihi. Teise kihi saab peale kanda alles peale esimese õlikihi kuivamist ehk mitte varem kui järgmisel päeval.

10. Lasta õlil kuivada vähemalt ööpäev, kui võimalik siis kauem, enne kui terrassihooaega avada!

TUTVU SORTIMENDIGA SIIN!

Soovid teateid uutest toodetest ja eripakkumistest?
Liitu uudiskirjaga siin!

Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.